neděle 8. ledna 2017

Modrá barva v zahraděRostliny kvetoucí modrými květy působí v barevné škále trvalých i jednoletých rostlin v mých záhonech či truhlících až magicky. Neomylně přitahují můj zrak. Květy jsou v mnoha odstínech modré, od světlé, tyrkysové, tmavě modré s tmavě fialovými tóny. Modré květy oživují i tak pestrou škálu rostlin a květin a na zeleném pozadí jednoznačně vynikají.  Krom kalokvětu, na který si brousím zuby, jsem pěstovala či každoročně pěstuji níže uvedený výčet květin.
Povíjnice modrá (svlačec), macešky, Delphinium – ostrožka či stračka, tařička, len, hortenzie, kosatce, barvínek, kalokvět, sasanka, pomněnka, okrasný česnek, chpa a chrpičky, hyacinty, orlíček, kakost, ladoňky a modřence, clematis, lupina, zvonky všecho druhu, černucha, šuškarda, levandule, různé druhy šalvěje, lýkovník, hořec… to jsou rostlinky s květy modrými, namodralými či fialkovomodrými.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Vybraný příspěvek

Na kole...

...tradičně, již po čtvrté, vždy 5.7., 37 km, stezkami okolo Labe, z Lázní Toušeň, přes Čelákovice do Ostré, okolo Lysé nad Labem, přes o...