sobota 4. listopadu 2017

Úplněk...

... darebák jeden, mne "dostal". Již v noci ze čtvrtka na pátek se dalo tušit, že na sebe nenechá dlouho čekat. Neobvykle zářivý měsíc, putující po obloze pěkně z jedné strany domku na druhou, nakukující do oken... a já ve 4 ráno vzhůru... Přemlouvám se, že ještě mohu chvíli spát, třičtvrtěhodinky, ale to světlo bylo tak intenzivní a já měla tolik energie, že jsem vstala a odjela do práce. V pátek, na podvečerní psí procházce, již visí nad polem a svítí plným bílým světlem. Na jeho povrchu lze spatřit jeho "moře a hory". Před usnutím si slibuji a všechny žádám, aby mne ráno nebudili... Jenže, to by nesměl být...ÚPLNĚK. Úplně kulatý měsíc, lehce se po ránu rdící do růžova a rozhodně nikoliv vysvícený,  jakoby by byl všude. A velí vstávat...Protestuji... a koukám na hodinky a vím, že již oko nezavřu...Na liduprázdné ulici jsem jenom já a sousedovic kočka. S vymrzlým kožichem se mi přišla otřít o nohy. Pohladím ji, zavrní. A tak spolu postojíme, já v pyžamu, ona důstojně se zmrzlým fouskem a vítáme listopadový úplněk. Je 4.11.2017, 6,22 hodin...krásnou sobotu všem!

3 komentáře:

 1. Dianko, také jsem dnes ráno, v pyžamu, pozorovala tu obrovskou svítící kouli na obloze. Nedala se přehlédnout. Jenže já ji pozorovala pěkně v teple domova, za oknem. :o)
  Hezkou sobotu přeji. D.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Diano
  No tak to já spala jak dudek....měsíc sice svítil i nám do oken,ale lituji ty kteří to mají obráceně.....a ne usnout, a ne usnout.
  Hezkou neděli Marťula

  OdpovědětVymazat
 3. No je vidět, že měsíční úplněk působí anebo nepůsobí...v každém případě, přeji všem klidný a spravedlivý (a dlouhý) spánek. Všem čtenářkám pak klidný začátek týdne.

  OdpovědětVymazat

Vybraný příspěvek

Velký pátek na jihu...

Jižní Čechy jsou mé milé končiny. Onehdy mi někdo říkal, že Jindřichohradecko žádné jižní Čechy nejsou, že pokus se dá mluvit o jihu tak je...