čtvrtek 7. prosince 2017

Čtvrté adventní zastavení

je jak jinak než divadelní a zároveň mile sváteční, podsvícené lucernami a nasvíceným vánočním stromem a Stavovským divadlem.Pár zajímavostí či postřehů... Balet Malá mořská víla Vás jednoduše a zcela výstižně "strhne". Je jedno, jestli jste dítě nebo dospělý, protože taneční příběh je uchopitelný, zcela pohybově srozumitelný, geniálně jednoduchý, maximálně technicky náročný, zajímavý po vizuální stránce, příjemně jednoduše barevný a scénicky nápaditý.  Ačkoliv jste Andersena  třeba nikdy nečetli zjistíte, že ten smutný příběh o lásce vodní víly, která obětuje svůj jedinečný hlas a stane se němou jenom proto, aby mohla být na blízku milovanému princi, znáte vlastně moc dobře. Toto čtvrté adventní zastavení však není jen divadelní. Je možná též nesmělou  úvahou o světle. O světle, které je pro náš život tak důležité, často nás provází na každém kroku a které má různé podoby. Je možná též i o světle betlémském, které bude zdobit některé naše příbytky o druhé adventní neděli, které putuje tisíce kilometrů a které je symbolem naděje pro mnohé.  Je možná i o světle, které voní esencemi, osvětluje temné kouty velkých měst, aby zde bylo dobře vidět na možné problémy. O světle, které svítí v očích našich dětí, jejichž oči se nemohou odtrhnout od nasvícených stromů na náměstí obcí a měst.  3 komentáře:

 1. Krásné zastavení a princezně to moc sluší!
  Už dlouho přemýšlím na co s babičkou a Eliškou půjdeme do divadla, děkuji za doporučení! Andersenovy pohádky máme rádi.
  Pěkné dny plné světla.
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
 2. Zuzko, upřímně Tě zdravím a přeji taky krásný čas. Jak sleduji Tvé psaní, tak dobře vím, že i Vy se máte parádně. Takže na viděnou!

  OdpovědětVymazat
 3. Opravdu sváteční zastavení. Krásně svátečně nastrojená princeznička.
  Hezký adventní čas celé Tvé rodině!
  Hanka

  OdpovědětVymazat

Vybraný příspěvek

Velký pátek na jihu...

Jižní Čechy jsou mé milé končiny. Onehdy mi někdo říkal, že Jindřichohradecko žádné jižní Čechy nejsou, že pokus se dá mluvit o jihu tak je...