čtvrtek 28. září 2017

Státní svátek a rodinky...


Ty rodinky by vlastně ani nijak nemusely souviset s dnešním svátečním dnem, plným slunečních paprsků, pomalu barvících se listů a všeobjímající státnosti až na to, že na nás na procházce v lese poblíž Kerska vykukovaly úplně ze všech stran!
Houbové rodinky... tak fotogenické, pospolité, barevné a voňavé.
Mohlo by se zdát, že všechny houby, které jsme potkali byly nejedlé, teda lidově řečeno "prašivky", ale  není to pravda! Za krátko nám naskákaly do našeho košíku i houby jedné...houbařská sezóna vrcholí, tak neváhejte a běžte na ně!

  

2 komentáře:

 1. Ani náhodou :-) Nejdu na ně.Houby nosí neustále můj muž a já už žádné nadšení neprojevuji. A raději snad ani do lesa nejdu, abych nebyla uvedena v pokušení. Zásobeni na zimu jsme víc než dostatečně. A i houbových menu už taky bylo skoro dost. Ale krása to je, vidět nejen houby, ale i prašivky- když na nás mávají. To zase jó!
  Hezký den, Diano!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo Hani, když Vy tam u Vás pod horami můžete chodit na houby s kosou a s nůší...my v naší nížině jsme rádi, když naplníme košíček od jahod, takže odtud pramení mé houbové nadšení. Je mi jasné, že čistit hory a hory hub a pak přemýšlet jak s nimi naložit, je vyčerpávající. Moje mamka, taky nesnášela celý život houby a jejich následné zpracování (možná to má však souvislost taky s mým tatínkem, který ji vždy přinesl koš nebo dva plné neočistěných hub...smajlík), a teď když se krajina stává suchou a nejsušší, chodí do lesa každý den a je ráda za pár hříbečků. A to byly jižní Čechy vyhlášené...ale chápu a tak upravuji heslo těchto dní...houby nejsou všechno, běžte jen tak do lesa, neupadněte v houbová pokušení a užívejte pár posledních teplých dní!!!!

   Vymazat

Vybraný příspěvek

Velký pátek na jihu...

Jižní Čechy jsou mé milé končiny. Onehdy mi někdo říkal, že Jindřichohradecko žádné jižní Čechy nejsou, že pokus se dá mluvit o jihu tak je...