středa 5. července 2017

Putování po Třeboňsku III

Poslední z výletů na kole, který jsem v posledních dnech zažila na Třeboňsku, tak trošku kopíroval můj druhý 70km výlet. Byl však podstatně kratší, protože z původních plánů během vyjížďky sešlo, a to kvůli  silnému protivětru.
Vyjížděli jsme od hotelu Regent z Třeboně, kde je neplacené parkoviště, na kterém jsme zanechali stát auto.
Dále jsme pokračovali naučnou stezkou kolem rybníka Svět, asi po 7 km dále pokračovali lesy do obce Štěpánovice, lesy do obce Dunajovice, odtud na hráz rybníka Rožmberk. Zde jsme se zastavili v místní hospůdce pro pocestné a já neodolala uzenému tolstolobiku, od kterému mi pak po celou další cestu pěkně voněly prsty...

Dále jsme přejeli celou hráz rybníka a pokračovali do obce Stará Hlína, po silnici do obce Stříbřec, dále po nekončící cestě kolem Nové řeky a lesy zpět do Třeboně. Původně jsme chtěli dojet až do obce Majdalena, ale nakonec nás těch 45km docela udolalo. V Třeboni jsme to jak jinak než ještě jednou v tomto roce vzali okolo Schwarzenberské hrobky.
Měla jsem potom takový hlad, že jsem doslova zblajzla dva opečené špekáčky a padla do postele a spala jako zabitá.
Doufám, že se brzy do tohoto krásného koutu Čech zase vypravíme, protože to stojí opravdu za to.
Mohlo by Vás také zajímat:

5 komentářů:

 1. Tak to jste si projeli krásný kout země české. A jak píšeš, tak to bylo víc než dobré.
  Ta naše zemička je těmi hezkými kouty a zajímavostmi naprosto plná.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Moc dobře to tam znám,několik dovolených s kolem jsme tam prožili.....ty kousky tolstolobiku mě teď momentálně dostaly.
  Jezdili jsme k Sumečkovi na ryby......STAŇKOV.....TO NEMÁ CHYBU.....moc rádi se tam vracíme.
  Hezký večer Marťula

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem moc ráda, že stejně vnímáte tento kraj a skvostnou krajinu stejně a Marto, ty jsi velká cestovatelka po českých krajinách, takže jsem ráda, že sdílíme stejné pocity a máme prostě rády stejná místa, rybníky a toulky. Krásný den všem!

  OdpovědětVymazat
 4. Také to tam dobře znám...vyrostla jsem na Slaníku u Strakonic, měli jsme tam chalupu....Jižní Čechy jsou krásné...ráda se tam i vracím. Jen to kolo...:-(...to Tě obdivuji...Musím se ale kousnout a to moje zaprášené kolo oprášit a vyrazit...:-)...Možná to bude ještě letos...:-)))) Pěkný den S:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Já vím Sabinko, že máš kolo na půdě a je na něm 2cm vrstva prachu...myslím, že to tak píšeš...no ale není všem dnům konec, třeba kolo vytáhneš, nasedneš, rozpustíš vlasy, vlastně vezmeš helmu a budeš fičet z kopce o sto šest. Za ten pocit naprosté svobody to stojí. Třeba nasednete celá rodina, včetně šikovného synka a projedete jak kraj světa...třeba...

  OdpovědětVymazat

Vybraný příspěvek

Velký pátek na jihu...

Jižní Čechy jsou mé milé končiny. Onehdy mi někdo říkal, že Jindřichohradecko žádné jižní Čechy nejsou, že pokus se dá mluvit o jihu tak je...