pondělí 19. června 2017

ZOO v Praze

Ušli jsme skoro 5km, alespoň tento počet hlásí aplikace v chytrém telefonu a prošli ZOO krážem krážem. Vzali jsme s sebou i psíky, kteří po příchodu domů padli a leželi a leželi. Počasí nám přálo, nebylo vedro, bylo pod mrakem, foukal větřík, ale lidí bylo jako vždy, jako máku...


V celé své kráse se ve venkovním výběhu povalovali tři lvi, přesněji dvě lvice a jeden lev.


Člunozobci byli výstavní. Jejich domovem je Austrálie a jejich zjev je majestátní. Vlastně celá tato expozice je povedená. Nachází se v dolní části zahrady, za Pavilonem šelem. Pokud tuto australskou expozici navštívíte, ocitnete se v mokřadech, a když se budete pozorně dívat, spatříte lednáčka i krásně barevné kachničky. 
Gepard, nejrychlejší šelma...právě lenošila na rozhledně...
Nový Pavilon slonů, je více méně zasvěcen slonům indickým...

Pohled na Prahu 6, v  dáli jsou vidět věže  chrámu sv. Víta na Pražském hradě, dole pak Bubeneč a park Stromovka


Více méně v dolní části zahrady, kvete již druhým rokem květinová loučka. Zejména zde vynikly chrpičky a měsíčky různých velikostí.A toto je trvalková stráň, kterou spatříte, když půjdete hlavním vstupem do ZOO směrem k výběhu pandy červené po pravé straně. Chtěla bych vědět, zda-li ty velké koule jsou odkvetlé okrasné česneky, ale nevím, nenašla jsem tam cedulku s popisem vysezených trvalek,

I jeden plameňák kubánský, a k tomu spící a přitom strojící pouze na jedné noze, stojí za to...


4 komentáře:

 1. Pražskou ZOO mám moc ráda. Už jsem tam byla několikrát a stále mě neomrzela. Nikdy ta prohlídka není stejná a to mě na tom baví. Ty sis všímala i travin a lučního kvítí, které v tomto období svou barevností potěší oko.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
 2. V Praze v ZOO jsem ještě nikdy nebyla, ale koukám, že je to tam moc hezké. No, jenže sami s manželem tam nepojedeme, tak až se někdy dočkáme vnoučat, bude mít návštěva ZOO větší smysl.
  Přeji fajn dny.

  OdpovědětVymazat
 3. Já už nebyla v zoo ani nepamatuji, vlastně naposledy s vnukem, sice ne v Praze, ale v Ústí a už ho to pak vůbec nebavilo :o))). Tak ještě někdy vyrazíme s tím druhým, malým.
  Měj prima dny.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 4. Tak výlet do pražské ZOO doporučuji. Nutno si s sebou vzít zvídavé děti a kupu peněz. Doporučuji vyrazit ku Praze co nejdřív, neboť poobědové davy mohou méně otrlého českého návštěvníka znechutit. Doporučuji se též podívat na program na www stránkách pražské zoo a třeba vychytat "krmení" některých zvířat, doporučuji lachtany nebo lemury. Ve výběhu lemurů se ocitnete, pokud teda zrovna darebáci neleží zmožení vedrem břichem nahoru, jako ve známém kresleném americkém filmu Madagaskar, a při jejich skopičinách v rámci krmení pochopíte, proč si tvůrce vybral zrovna tuto bandu jako domorodou grupu život milujících tvorů pro svůj film. I nové pavilony a expozice v nich, teď myslím slony, stojí za to vidět. Milovnice rostlin si také přijdou jistě na své, protože se neustále zvelebují záhony, stráně a okolí, kde žijí zvířata. Kousek nad ZOO se nachází docela velké pozemky patřící pražské botanické zahradě, které stojí také za shlédnutí. Ale zvládnout ZOO i Botanickou zahradu je nadlidský výkon. V ZOO si lze dát i oběd, nicméně nečekejte zdravou stravu, ale poctivou českou grilovačku. V horní části zahrady je zpřístupněna dřevěná rozhledna a se shora je skutečně exkluzivní výhled na část Prahy.

  OdpovědětVymazat

Vybraný příspěvek

Velký pátek na jihu...

Jižní Čechy jsou mé milé končiny. Onehdy mi někdo říkal, že Jindřichohradecko žádné jižní Čechy nejsou, že pokus se dá mluvit o jihu tak je...