Gazánie... aneb trpělivost květy přináší...

Dlouho nekvetly, dlouho živořily... Snad věčnost, celé jaro i léto... Až teď, najednou, z čista jasna vykvetly!
Na jaře jsem zakoupila docela drahá a "prý" anglická semena gazánií, původních trvalek pocházejících z afrického kontinentu, kde tyto nádherně kvetoucí rostliny i přezimují. Gazánie se v našich zeměpisných šířkách pěstují jako letničky. Jejich obliba po zásluze neustále roste.


Na jaře jsem se radovala, jak drahá semena krásně vzešla a sazeničky pěkně rostou. Napřed ve skleníčku, potom již na záhonu a v truhlíku. Od počátku léta jsem se těšila na květy. Bohužel, pěkně olistěné sazeničky nekvetly a nekvetly. Měnila jsem polohu truhlíku, zkoumala příčinu nezdaru. Stejný problém měly i sazeničky vysázené do volné půdy do záhonu až najednou, se mohu konečně radovat z té krásy.


Raduji se. A prosím, radujte se též z maličkostí, které nám každý den nabízí. A pište o tom, foťte, každý detail má cenu, je podstatný. Přeji Vám všem krásné září.

Věnováno mé kolegyni Lence, která 2.9. odešla, aniž jsme spolu zrealizovaly Hallowenskou párty pro 70 lidí, aniž se rozloučila, aniž jsme si vyměnily úsměvy, popřály dobrou chuť a zdrbaly všudy přítomné chlapy, které stejně milujeme... Její dobré a neuvěřitelně lidské srce, přestalo ve věku 48 let pracovat. Jen tak. Bez zjevné příčiny, bez problémů...Zítra se jdu naposledy rozloučit s kytkou v ruce... 

Komentáře

 1. Ach smutné jsou poslední větičky. Připomnělo mi to moji kolegyni,která taky před několika roky opustila tento svět ve stejném věku. Jen to nebylo náhlé, ale pozvolné odcházení, které jsem s ní prožívala.
  Gazánie jsou krásné kytky.
  Klidný den!
  Hanka
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Hani, díky za účast. Stále nejsem smířená s tím co se stalo, i když vím, že stejně nic nezmůžu. Tak jsem ráda, že se mnou sdílíš moje pocity, sama nevím jak se s tím vypořádat. Děkuji Diana

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky