středa 11. dubna 2018

Jarní procházka

Ráda chodím pěšky.  Ráda vnímám svět kolem sebe. Ráda chodím, dívám se a mlčím. Snažím se povytáhnout obočí, zmenšit vrásku uprostřed čela, nepřemýšlet zbytečně o problémech, vyčistit si hlavu. Jednou za týden mám dvě hodiny pro sebe, a tak chodím... Když je krásné počasí, tak se "jde samo". Občas však musím vytáhnout mobil a zvětšit tu krásu. A ani nevadí, že je to vně města, nikoliv v hluboké přírodě, kdesi daleko za městem.


Praha 9, Podvinný mlýn, údolí Rokytky, hluboké odpoledne, v úterý, jaro, duben... ladoňky, přesněji moře ladoněk, první fialky, slunce, teplo, listy, zelená barva, tráva, pohoda...


3 komentáře:

 1. Dianko, krásně jsi zachytila jak se příroda probouzí a vše se začíná zelenat a kvést. Miluji procházky kolem vody, ale v okolí ji nemáme.
  Přeji fajn večer. D.

  OdpovědětVymazat
 2. Dášo, děkuji ji Ti za sdílení. Jaro je úchvatné a aktuální nadprůměrné teploty prostě k procházkám zvou. Mám moc ráda Tvoje fotky od říček a řek ze Šumavy... ty nemají chybu!

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasné obrázky. Nevím jestli se mi na Praze líbí víc památky, nebo tohle kouzelné místo.

  OdpovědětVymazat

Vybraný příspěvek

Velký pátek na jihu...

Jižní Čechy jsou mé milé končiny. Onehdy mi někdo říkal, že Jindřichohradecko žádné jižní Čechy nejsou, že pokus se dá mluvit o jihu tak je...