neděle 17. června 2018

Zahrada v červnu...

je jedním slovem "bohatá".  Letošní nadprůměrné teploty přejí jak zelenině tak letní květeně. Jak rychle skončila zima, tak vlastně rychle skončilo jaro a letní teploty odstartovaly barevnou záplavu letniček a postupně kvetoucích trvalek, ačkoliv astronomické léto začne až za několik dní. 

Vše však potřebuje vydatnou zálivku. Nedostatek vody se projevuje "odrbaným" trávníkem, který v určitých místech připomíná saharskou poušť. Vodou šetřím, ale i tak se děsím, až přijde účet za vodu. Za poslední měsíc u nás zapršelo dvakrát...

2 komentáře:

 1. Krásné to na zahradě máš. Ano všechno je letos zrychlené, kvítka kvetou o stošest. Zalévám zatím vodou ze sudů, ale už mi tedy rapidně vody ubývá. Teď ráno u nás lehce zapršelo, ale to jenom tak zahrádku pokropilo. Do země nevsáklo skoro nic. Nebe je šedivé, tak uvidíme jaký bude den. Smířila bych s deštěm.
  Měj hezké dny, Diano!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Diano, tvá zahrada je nádherná! Je plná barev, každý kout jimi oplývá. Netřesky v misce proložené kamínky jsou krásně dekorativní. Nám všem bych přála více vody, i když u nás pršelo několikrát minulý týden, pořád je to málo.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat

Vybraný příspěvek

Velký pátek na jihu...

Jižní Čechy jsou mé milé končiny. Onehdy mi někdo říkal, že Jindřichohradecko žádné jižní Čechy nejsou, že pokus se dá mluvit o jihu tak je...