Stále máme ještě léto...

Podzimní rovnodennost nastane letos 22.září, takže do té doby ještě panuje léto... Léto mám ráda úplně ze všech období nejvíc. Jsem letní člověk, miluji horko, teplé večery, minimum oblečení na sobě, sandály, sluneční brýle, barvy, trávu, koupání kdekoliv a kdykoliv, prázdniny, dovolenou, čerstvou zeleninu a ovoce a prostě vše, co k létu patří. Narodila jsem se na konci léta, tak asi proto...😏... Asi právě proto, se nemohu jen tak smířit s nízkou ranní teplotou vzduchu, odkvétáním letní nádhery, vrstevním oblečení, pouhým "pohledem" na vodní hladinu, do které již nemohu skočit, i když....není to pravda, podzim je také nádherný. Když se začnou vybarvovat listy na stromech, když slunečnice definitivně skloní své těžké hlavy dolů, když mi šustí listí pod nohama při psí procházce, když dozrávají jablka, když... 


 Zahradě beze sporu vévodí na začátku měsíce září vzrostlé a kvetoucí traviny, rozchodníky, astry, remontující růže, vřes a vřesovec a ještě mnoho dalších druhů květin, sklízíme ovoce, ořechy, brambory, cukety, mrkev. Tvoříme nové záhony třeba pro jahodníky, tvarujeme maliníky a živé ploty. Také již nakupujeme cibulky  jarních květin, které v průběhu podzimu sázíme do země. Sbíráme semena odkvetlých letniček, tak abychom oblíbené letničky na jaře zaseli a "šetřili" tak naší peněženku... Ještě stále obdivujeme krásu rostlin a květin v truhlících a nádobách, i když letničky již často nevypadají tak půvabně jako o měsíc dříve.

Komentáře

 1. Diano, krásně Ti to kvete. Doufám, že si ještě pár letních dnů užijeme.
  Míša

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, stále je léto, ale přeci jenom závan podzimu je cítit. Tyto dny zcela určitě.
  Kvete Ti to stále krásně. Taky mi ještě zahrádka vypadá letně, ale brzy se začne podzimně měnit.
  Hezké zářijové dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Rána jsou tedy aktuálně skutečně podzimní. Moc si přeji, aby alespoň září bylo ještě relativně teplé. No uvidíme... také si příchod podzimu krásně užijte.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky