Prázdniny začínají...


hurá!!!

(aneb "první malá prázdninová dámská jízda")
Prázdninový čas, léto, teplo, slunce, cestování a daleko méně povinností než máme ve školním roce, tak to je naše rodinná dvouměsíční letní realita. Zkrátka, prázdniny jsem měla ráda jako dítě a mám je ráda i jako dospělá a máma k tomu.


Terezka nesla poslední den školy paní učitelce květinovou vazbu, kterou jsme vytvořily spolu. Částečně jsme květy nakoupily a část jsme natrhaly na naší zahrádce... krásný a velký květ růžové hortenzie jsme doplnily o zakoupené drobnokvěté chryzantémy, přidaly len, česnek kulatohlavý a parádně zelené a lesklé listy bohyšky, kterou jsem dostala kdysi od maďarské babičky jako malou sazeničku. Daří se jí výtečně i v české zahrádce a ráda používám pár listů na límec květinové vazby. Pak se již modelka točila s kytkou a já nevěděla co dřív fotit.
Během dopoledne následoval super rychlý přesun směrem na jih, procházka k lesu, rybníku. Mezi poli na prašné cestě byl božský klid. Silně voněly odkvétající makovice. Stihly jsme první oheň a opéct první dva špekáčky, než nám další dva špekáčky ukradli a potají snědli psi, které jsme nechali vteřinu bez dozoru... Opravuji, bez dozoru jsme nechali ty špekáčky...
 Dnes jsem již v práci, ale stačí mi mrknout na zachycenou atmosféru prvních prázdninových okamžiků a je mi zase na duši dobře. 
Užívejme tedy tento čas a ať se Vám prázdniny vydaří!  

Komentáře

Oblíbené příspěvky