Že by konec zimy?

Už jsem to nevydržela! Mám takový hlad po jaru a barvách, že když jsem procházela okolo stojanu s květinami neodolala jsem a zakoupila si několik jarně kvetoucích rostlin. Jsem vědavá, jestli květiny za oknem v truhlících vydrží, nebo je spálí mráz, který se ještě může objevit. Dnes však bylo venku takové optimistické povětří a příjemná teplota, že jsem se pustila do odstraňování uschlých stvolů trvalek, zastřihávání růží a čištění záhonů. Na záhonech se během týdne objevily i první květy jarních cibulovin a již od konce prosince kvete čemeřice, kterou si jsem nastříhala i do malé vázy na stůl.Takže, co zde máme .... krokusy, bramoříky a čemeřici...

Zde ve váze... Všimla jsem si také, že hlína ve většině truhlíků, ve kterých mám zasazené trvalky a jarní cibuloviny, je úplně suchá, takže jsem je zalila. Příště mám v plánu vyčistit jezírko. 
Je jasné, že jaro na sebe nenechá dlouho čekat.


Komentáře

  1. Je to tak. Asi už ta nemastná, neslaná zima zaleze někam do kouta a my se budeme těšit z jara, které se na zahrádkách už o slovo hlásí. Čemeřice ve váze vypadá pěkně- dobrý nápad !
    Hezké dny, Diano!
    Hanka

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky