Adventní věnec....

... a jeho výroba. Potřebujeme slaměný věnec, podložky pod svíčky, svíčky, drátek, provázek, přírodniny, lýko a větvičky.
Přírodniny : ořechy, žaludy, větvičky borovice i se šiškami, někdy barvené dozlatova...
Větvičky : zerav, cesmína, břečťan, venkovní ibišek..
Lýko na ozdoby připomínající ozdoby ze slámy a tavná pistole, zahradní nůžky a nůžky pro domácí využití.Základ věnce ovineme větvičkami... nejprve zeravem, v další vrstvě cesmínou a břečťanem. Moje cesmína je mladá  a nemá ještě krásné červené bobule. Pozor však, má velmi pichlavé tvrdé lístky, takže ovinování musí být opatrné, aby nedošlo ke zranění prstů. První vrstvu zeravu jsem namotala provázkem, druhou slabým drátkem.Ovinutý věnec z druhé strany, tedy rubové. Na tuto stranu větvičky nevinu, je zapotřebí, aby věnec byl stabilníDo základu zapíchneme podstavce pod svíčky a umístíme svíčky podle svých představ. 


Toto jsou větvičky venkovního ibišku


A zde drobná ozdoba z lýka. V létě jsem měla možnost sesbírat slámu, ale nějak jsem to nestihla, a když jsem šla na počátku podzimu okolo pole, tak už bylo zorané... Lýko lze však docela dobře použít na výrobu jednoduché ozdůbky, takové té krásné lidově tradiční.


Druhý věnec je daleko menší, mám jej do práce a je bez čtyř svíček, které symbolizují adventní čas před příchodem spasitele...
Krásný advent všem!

Komentáře

 1. Moc krásně jsi tvořila, Diano. Věnce jsou oba parádní.
  Krásný a klidný advent přeji celé rodince.
  Jindra

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné tvoření. Čím dál víc mám ráda přírodní materiály.

  OdpovědětVymazat
 3. Dekorácie z prírodných materiálov mám najradšej. Okrem toho, že sú ekologické, sú aj veľmi vkusné. Venčeky sa ti podarili. Prajem pekný predvianočný čas.

  OdpovědětVymazat
 4. Dianko, přeji Tobě a rodině krásný klidný advent!
  Adventní věnec je moc pěkný.
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
 5. Oba věnce na jedničku s hvězdičkou !!!!
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky